اعلام آمادگی ۳۶ کشور برای تور جهانی والیبال ساحلی کیشنورمحمد صابری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در فرصت یک ماهه تا ۳۰ دیماه امسال تعداد ۸۳ تیم از ۳۶ کشور جهان برای حضور در تور جهانی والیبال ساحلی کیش ثبت نام کردند.
وی اظهار کرد: در این دوره از رقابت ها رشد ۵۰ درصدی حضور تعداد تیمها را شاهد هستیم و این اقبال به دلیل تمدید برگزاری این رقابت ها تا سال ۲۰۲۰ میلادی در کیش صورت گرفته است.
وی افزود: در سومین دوره رقابت های تور جهانی والیبال ساحل که از یکم تا پنجم اسفند ماه امسال در کیش برگزار می شود ۸ تیم از ایران، ۷ تیم از اتریش، کشورهای اکراین، آمریکا و آلمان هر کدام ۵ تیم ، سوئیس، ایتالیا هر کدام چهار تیم، هلند، چین، لهستان، لتونی و روسیه هر کدام ۳ تیم، کانادا، فرانسه، اندونزی، تایلند، نروژ و ترکیه هرکدام ۲ تیم و از کشورهای آرژانتین ، استرالیا، بلاروس، کرواسی، قبرس، دانمارک، جمهوری چک، استونی، فنلاند، یونان، لتوانی، قطر، اسکاتلند، صربستان، اسلونی، سوئد، آفریقای جنوبی و ونزوئلا هر کدام یک تیم شرکت دارند.
صابری اظهار کرد: این رقابت ها در ۲ جدول اصلی ۲۴ تیمی و مابقی در جدول مقدماتی قرار می گیرند که در نهایت رقابت اصلی بین ۲۴ تیم صورت می گیرد.
وی گفت: تعداد ۳ زمین اصلی و ۲ زمین تمرین برای برگزاری این رقابتها در جزیره کیش در حال آماده سازی است.
رئیس هیات والیبال جزیره کیش تصریح کرد: دورقبل این رقابتها سال گذشته در کیش با قهرمانی روسیه و نایب قهرمانی قطر برگزار شد و یک نماینده از کشورمان نیز در جدول اصلی حضور داشت.
سالانه بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی ،تفریحی و گردشگری آن استفاده می کنند.
جزیره کیش با مساحت ۹۱٫۵ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر در ۱۸ کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
۶۹۹۳ /۶۰۴۸
خبرنگار: اکبر بهاروند ** انتشار : خلیل تنیدهانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...