استاندار: نبود حامی مالی یک مشکل اساسی برای ورزش کردستان استبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در دیدار رئیس فدراسیون کاراته با اشاره به اینکه کمبود سالن و حامی مالی ورزش کردستان را آزار می دهد، افزود: میزان درآمد سرانه مردم استان نصف میانگین کشوری است و این کمبود درآمد، ورزش را نیز متاثر کرده است.
وی برگزاری مسابقات قهرمانی کاراته کشور در سنندج را رویدادی حایز اهمیت دانست و اظهار کرد: این رویداد ورزشی و مسابقاتی از این دست می تواند عاملی مهم در معرفی بیشتر کردستان به دیگر نقاط کشور باشد.
مرادنیا، کردستان را دارای مردمانی خونگرم و مهمان نواز دانست و یادآور شد: این استان، استعدادهای ورزشی زیادی در سطح ملی و آسیایی دارد پس لازم است مسئولان توجه بیشتری به پرورش این استعدادها داشته باشند.
استاندار کردستان با بیان اینکه هم اکنون هفت هزار جوان کردستانی در رشته کاراته فعالیت می کنند، گفت: همه تلاش خود را بکار خواهیم بست که مسابقات قهرمانی کاراته کشور روز در سنندج با بهترین کیفیت برگزار شود.
وی هزینه برای فعالیت های ورزشی را نوعی سرمایه گذاری و کاستن از مشکلات اجتماعی کشور ارزیابی کرد و افزود: قطعا سرمایه گذاری و هزینه در بخش ورزش عاملی مهم در کاهش آسیب های اجتماعی است.
به گزارش ایرنا، رقابت های قهرمانی کاراته مردان رده سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور صبح چهارشنبه ۱۸ بهمن با برگزاری مسابقات در رده سنی بزرگسال در سالن آزادی سنندج آغاز شد.
رقابت های بخش مردان ۱۸ تا ۲۰ بهمن در اوزان منهای ۵۵، ۶۰، ۶۷، ۷۵، ۸۴ و مثبت ۸۴ کیلوگرم در مجموعه ورزشی آزادی شهر سنندج برگزار می شود.
بانوان کاراته کا هم از ۲۲ تا ۲۴ بهمن در اوزان منهای ۵۰، ۵۵، ۶۱، ۶۸ و مثبت ۶۸ کیلوگرم به رقابت خواهند پرداخت.
دریافت و تنظیم: وریا کرمی**انتشار: سلیمانی
۷۳۵۵/۹۱۰۲انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...