اردوی تیم کشتی کلاسیک زنان ایران در اصفهانبه گزارش روز چهارشنبه فدراسیون کشتی، نفرات اول تا سوم مسابقات قهرمانی کشور به این اردو دعوت شدند.
بر این اساس، لیلا سیاهوشی (همدان)، فاطمه علیزاده (خراسان رضوی)، پگاه سناور (مرکزی) در وزن ۵۰ کیلوگرم و فاطمه نیک بخت ممسنی (چهارمحال و بختیاری)، الهام بهرامی (لرستان) و زهرا یزدانی چراتی (مازندران) در وزن ۵۵ کیلوگرم به این اردو دعوت شدند.
در وزن ۶۰کیلوگرم زهرا سلحشور (خوزستان)، مبینا عزیزی (همدان)، زهرا دارابی (کرمانشاه) و در وزن ۶۵ کیلوگرم میمنت قاسم آبادی (خراسان رضوی)، الهام رضایی قادی (مازندران) و ساجده السادات بخشایش (یزد) حضور دارند.
کوثر لفته زاده (اصفهان)، زهرا رهنما (خراسان رضوی) و سحر غنی زاده (مازندران) در وزن ۷۰ کیلوگرم و صبا کرمعلی (همدان)،معصومه خانلر پنبه چوله (مازندران) و زهرا محمدی (خوزستان) در وزن ۷۵ کیلوگرم به روی تشک می روند.
اما آنا واسلینکو سرمربی اوکراینی با توجه به استعدادهای دیگر افراد در وزن ۵۰ کیلوگرم لیلا اوجاقی (تهران)، الهام باقر زاده (البرز) و پریسا شهاب نوکنده (گلستان) را به این اردو دعوت کرد.
اسماء نادی (همدان)، شکوفه دارابی (کرمانشاه)، محدثه باقری (البرز) و فاطمه داغری (خوزستان) در وزن ۵۵کیلوگرم و معصومه حاتمی (اصفهان) و فاطمه بیرانوند (لرستان) در وزن ۶۰کیلوگرم نیز در فهرست دعوت شدگان به این اردو هستند.
در وزن ۶۵کیلوگرم نرگس اسدزاده (لرستان)،فاطمه صفری (تهران) ،در وزن ۷۰کیلوگرم زهره شهپری (خوزستان) و فاطمه آبیدی (فارس) در وزن ۷۵کیلوگرم نیز حضور دارند.
سید مریم حسینی (چهارمحال و بختیاری) و نسرین محمدی (خراسان رضوی) مربیان تیم و معصومه سادات بابایی به عنوان سرپرست در این اردو حضور دارند.
پیشتر در مرداد ماه امسال فدراسیون کشتی با صدور اطلاعیه ای نوشته بود که بانوان در رشته کشتی با شیوه ای جدید و مطابق با ارزش های مذهبی و ملی ایرانیان و سایر کشورهای اسلامی رقابت خواهند کرد و این فدراسیون در دو سال گذشته در پاسخ به تقاضای بانوان علاقه مند به کشتی، شیوه ای جدید را به عنوان رشته ای جداگانه و مستقل از کشتی های مرسوم در چارچوب اعتقادات، ارزش ها و فرهنگ اسلامی و ملی مردم ایران، تعریف کرد و در نهایت به تصویب اتحادیه جهانی کشتی رساند.
در همان مقطع نیز اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که برگزاری این رقابت ها برای مسابقات ملی بانوان از سوی ایران پذیرفته شده است و ایران از این پس می تواند این مسابقات را برگزار کند.
همچنین اتحادیه جهانی کشتی با آگاهی از تقاضای گسترده بخشی از بانوان علاقه مند به کشتی در دنیا، به ویژه بانوان مسلمان، اعلام کرد که این حرکت فدراسیون کشتی یک گام بزرگ در جهت توسعه کشتی آزاد زنان است و در آینده دستاوردهای بیشتری در مورد این طرح خواهد داشت.
اکنون اتحادیه جهانی کشتی برگزاری مسابقات جهانی کشتی کلاسیک بانوان در سال ۲۰۱۸ را تأیید کرد.
پیشتر ۲۵آذرماه امسال ۱۰۳ کشتی گیر بانو از ۲۴ استان کشور برای نخستین بار در یک دوره رقابت های کشتی کلاسیک زنان در تهران شرکت کردند که این رقابت ها با حضور هشت داور خارجی و ۱۳ داور ایرانی برگزار شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**۹۲۵۰**۱۵۴۵
خبرنگر:گلی سفیدزادهانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...