اردوی تیم ملی هاکی در مشهددبیر هیات هاکی خراسان رضوی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این اردو نهمین و آخرین مرحله تمرین تیم ملی هاکی پیش از رقابتهای ۲۰۱۸ است که به واسطه تاسی ورزشکاران به بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.
سیدمحسن سادات اخوی افزود: ۱۲ ورزشکار به همراه سه مربی و همراه در این اردو حضور دارند. تیم هاکی و مربیان خراسان رضوی نیز در کنار تیم ملی در این اردو حضور دارند لذا فرصت و تمرین آموزشی خوبی برای هاکی کاران خراسانی فراهم شده است.
رقابتهای جهانی هاکی سالنی نیمه دوم بهمن جاری در شهر برلین کشور آلمان برگزار می شود.
ورزش هاکی یکی از قدیمی ترین بازیهای اجتماعی است که با چوب و توپ در جهان متداول می باشد. سابقه این ورزش به پنج هزار سال پیش در مصر می رسد. همچنین شواهدی دردست است که پیش از مصریان اصل این ورزش از ایران باستان شکل گرفته است. این بازی با توپ و چوب به دو صورت انجام می شود. شکل اصلی و اولیه آن هاکی امروزی است و نوع اشرافی و یا نظامی آن با اسب انجام می شود که چوگان نام دارد.
هاکی در دنیا به چهار شکل ‘هاکی چمنی، هاکی سالنی، هاکی روی یخ و هاکی اسکیت’ و در ایران به صورت چمنی و سالنی بازی می شود. بر اساس اعلام فدراسیون هاکی جمهوری اسلامی ایران هم اینک هزار ورزشکاران سازمان یافته در سطح کشور هاکی بازی می کنند. تعداد مربیان فعال این رشته ورزشی نیز ۷۰۰ نفر و داوران آن ۹۰ است.
خبرنگار: ندا جواهرفر **انتشار: حسین کریم زاده
۷۵۰۵/۱۸۵۸انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...