آینده به دست خبرنگاران محیط زیست استبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محمد رضا نادری گیسور روز سه شنبه در کارگاه تخصصی محیط زیست دریایی و نقش اصحاب رسانه در تنویر افکار عمومی افزود: امروزه دنیا با چالش های زیاد زیست محیطی همچون الودگی هوا، تغییرات اقلیمی، الودگی دریاها ، گرد و غبار و کمبود منابع آبی مواجه است که این مسایل هر روز سیاسی تر و امنیتی تر می شوند.
وی اظهار کرد: محیط زیست با شتاب در حال سیاسی شدن است و بروز مسایلی از این دست به معنای بحران است و بحران نیز با امنیت پیوند می خورد. از این رو خبرنگاران محیط زیست خبرنگاران سیاسی هستند.
وی تاکید کرد: امروزه با توجه به اهمیت موضوع ، رسانه ها محیط زیستی تر می شوند و اگر امروز رسانه ای صفحه محیط زیست ندارد در اینده ای نه چندان دور آن صفحه را ایحاد خواهد کرد چون محیط زیست امروزه نیاز جامعه، مردم و تمام دنیا است.
نادری به شتاب فناوری در عرصه خبر اشاره کرد و گفت: اگر می خواهیم به رسالت خود برسیم باید جزو روزنامه نگاران نسل نو باشیم و همراه با شتاب فناوری پیش رویم ، اکنون بستر و شیوه روزنامه نگاری تغییر کرده و اگر نتوانیم خود را تطبیق دهیم حذف خواهیم شد.
وی تاکید کرد: روزنامه نگار در دنیای جدید باید انلاین به معنای کلان آن باشد در غیر اینصورت امکان رقابت و پیشرفت وجود نخواهد داشت.
نادری به برخی ویژگی های روزنامه نگاری انلاین اشاره کرد و گفت: سرعت، تعامل، چند رسانه ای و قدرت پیوند، برخی ویژگی های این نوع روزنامه نگاری است که نسل جدید خبرنگاران باید از آن منتفع باشند.
وی اظهار کرد: امروزه عکس، فیلم و صدا در اخبار الزامی است و خبرنگاری که نتواند از این تولیدات در اخبار خود استفاده کند محکوم به نابودی است. بنابراین چاره ای جز انلاین شدن وجود ندارد.
نادری تاکید کرد: امروز مردم احتیاج دارند از خبرهای مرتبط با مخیط زیست مطلع شوند و بدانید خبرنگاران اثرگذار نسل جدید، خبرنگاران حوزه محیط زیست هستند.
وی ادامه داد: برای تبدیل شدن به چنین خبرنگارانی ابتدا باید به این باور برسیم و دوم اینکه باید از خودمان شروع کنیم و در این راه از فناوری های روز و تحهیزات پیشرفته بهره ببریم چون با ابزارهای قدیمی رسیدن به این هدف ممکن نیست.
علمی ٩٠١۴
خبرنگار: کیمیا عبدالله پورانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...